Bilet de îmbarcare… spre Gorj, iar mai apoi trecem graniţa şi mergem către… sud-vestul Asiei, pe ţărmul estic al Mării Mediterane, în Liban
![Bilet de îmbarcare… spre Gorj, iar mai apoi trecem graniţa şi mergem către… sud-vestul Asiei, pe ţărmul estic al Mării Mediterane, în Liban](https://www.radioromaniacultural.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radioromaniacultural.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F3%2F14%2F42650%2Fc177-5a314f58-1710414153c24a06d2.jpg&w=960&h=540&c=1)
16 Martie 2024, 07:00
Bilet de îmbarcare… spre Gorj unde ne oprim în locuri cu poveste: Ansamblul Monumental „Calea Eroilor”; Casa Memorială Ecaterina Teodoroiu; Cula Cărtianu; Muzeul Tudor Arghezi, iar mai apoi trecem graniţa şi mergem către… Liban, o ţară care de-a lungul timpului a fost un important centru comercial pentru Orientul Mijlociu, cu o istorie bogată datată din cele mai vechi timpuri şi cu o identitate culturală caracterizată printr-o mare diversitate etnică.