Vocea umană: Une fois encore cu Patrick Bruel
![Vocea umană: Une fois encore cu Patrick Bruel](https://www.radioromaniacultural.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radioromaniacultural.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F5%2F28%2F43935%2Fc177-f0707b6e-17168837274df2f56b.jpg&w=960&h=540&c=1)
28 Mai 2024, 11:03
Încă un album Patrick Bruel? De ce nu?
Encore une fois/Une fois encore (cu ambele titluri a apărut pe piață), este un proiect de studio (al 10 lea) în care Bruel a scris, în mare parte versurile și a compus muzica. Există în acest album destul de recent (2022) o tentă de istorie personală, alături de teme ca iubirea și probleme ale societății franceze contemporane.
A avut succes? Da,ca orice producție marca Bruel, drept care după primele 50 000 de exemplare vândute, în 2023 albumul a fost reeditat.
Astăzi la Vocea umană - Une fois encore cu Patrick Bruel (selecțiuni)