Soundcheck - Trupa ZUM: ”Fiecare melodie este o incursiune într-o altă lume."
Joi, 23 noiembrie 2023, la ora 20,00, la Teatrul Godot, din București, trupa ZUM propune proiectul ”Călătoria”, spectacol de muzică și poezie pe versurile Andreei Crepcia
![Soundcheck - Trupa ZUM: ”Fiecare melodie este o incursiune într-o altă lume."](https://www.radioromaniacultural.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radioromaniacultural.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2023%2F11%2F21%2F40969%2Fc177-99bc0deb-170056140179500d5c.jpg&w=960&h=540&c=1)
21 Noiembrie 2023, 12:06
Un „world music” contemporan, o muzică în care improvizația trece de la jazzy la etno, realizând o îmbinare stilistică între culturi care aparțin unor spații și timpuri diferite, denumită și spiripop.
”Fiecare melodie este o incursiune într-o altă lume. Piesele sunt legate între ele de firul narativ, în care se povestește despre bucuriile vieții, natură și lucruile bune pe care le-am putea simți dacă am avea auzul deschis”…
Andreea Crepcia și Radu Drăgănescu într-un interviu realizat de Arabella Ionescu