Invitatul emisiunii Cult Top este un simbol muzical al Filarmonicii ”George Enescu”, al muzicii românești și al comunității armene – violonistul Varujan Cozighian
![Invitatul emisiunii Cult Top este un simbol muzical al Filarmonicii ”George Enescu”, al muzicii românești și al comunității armene – violonistul Varujan Cozighian](https://www.radioromaniacultural.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radioromaniacultural.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F2%2F14%2F42127%2Fc177-46e298f4-17079393295640d9ea.jpg&w=960&h=540&c=1)
18 Februarie 2024, 07:34
Va fi o emisiunea document, cu amintiri dintr-o viață dedicată artei de un mare artist care de curând a împlinit 88 de ani. Invitatul lui Sebastian Crăciun va face o adevărată radiografie a ultimilor decenii muzicale românești și internaționale.
Varujan Cozighian – o poveste facinantă de viață, care va fi depănată la Radio România Cultural, ON-air și On-line, duminică 18 februarie, de la ora 14:30.