Hacking Work 032. De ce nu ne intră cartea câștigătoare?
35% dintre români nu au citit niciodată o carte; românii citesc mai puţin de 5 minute pe zi, ca medie generală; 93,5% dintre români nu cumpără nici măcar o carte pe an, 68,5% nu au citit o carte în ultimul an şi doar 6,2% dintre români citesc în mod constant. Cu alte cuvinte, nu fac nimic pentru evoluția personală. Și totuși se plâng cănu primesc niciun fel de sprijin pentru a-și schimba starea socială.
![Hacking Work 032. De ce nu ne intră cartea câștigătoare?](https://www.radioromaniacultural.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radioromaniacultural.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2023%2F5%2F1%2F37528%2Fc177-6debf896-1682930267cece2dc6.jpg&w=960&h=540&c=1)
01 Mai 2023, 11:34
Rubrică realizată de Doru Șupeală, consultant de marketing, management și business, creatorul podcastului Hacking Work, difuzată în emisiunea Orașul Vorbește.