MARTOR Crina Prunariu, soția primului cosmonaut român - Nimeni, cu excepția familiei, nu a știut că se pregătește de acest zbor
Pregătirile pentru primul zbor românesc în Cosmos au durat 3 ani, timp pe care Dumitru Prunariu l-a petrecut împreună cu familia în Orășelul Stelar, lângă Moscova. Crina Prunariu, soția cosmonautului Dumitru Prunariu, a fost martor în 1981 la primul zbor românesc în Cosmos.
![MARTOR Crina Prunariu, soția primului cosmonaut român - Nimeni, cu excepția familiei, nu a știut că se pregătește de acest zbor](https://www.radioromaniacultural.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radioromaniacultural.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2023%2F1%2F17%2F35660%2F1673913117e9005ded.jpg&w=960&h=540&c=1)
17 Ianuarie 2023, 01:33
Un interviu cu Crina Prunariu semnat de Georgiana Petrache.