Andreas Ottensamer - „Este imperios să cunoști fiecare instrument cu care lucrezi pentru a ști cum să emiți diferite stări prin sunet” | PODCAST
![Andreas Ottensamer - „Este imperios să cunoști fiecare instrument cu care lucrezi pentru a ști cum să emiți diferite stări prin sunet” | PODCAST](https://www.radioromaniacultural.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radioromaniacultural.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F4%2F16%2F43253%2Fc177-713f60d6-17132852024df7c7c8.jpg&w=960&h=540&c=1)
17 Aprilie 2024, 08:00
În această seară de la ora 19:00, Orchestra de Cameră Radio sub bagheta dirijorului Andreas Ottensamer, prezintă Pastorala d’étè de Arthur Honegger, Serenada pentru coarde în do major de Piotr Ilici Ceaikovski și Simfonia nr. 2 în si bemol major de Franz Schubert.
Roxana Morar a stat de vorbă cu dirijorul Andreas Ottensamer și a aflat mai multe despre repertoriul din această seară, dar și despre provocările pe care artistul le-a înfruntat în timpul tranziției de la instrumentist la dirijor.