Alexei Volodin - „Scopul meu este să ancorez publicul în muzică pentru că astfel pot descoperi o călătorie introspectivă aparte”
![Alexei Volodin - „Scopul meu este să ancorez publicul în muzică pentru că astfel pot descoperi o călătorie introspectivă aparte”](https://www.radioromaniacultural.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radioromaniacultural.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F4%2F19%2F43309%2Fc177-1fd3d8fd-17135157476fa16487.jpg&w=960&h=540&c=1)
19 Aprilie 2024, 11:34
În această seară, pianistul Alexei Volodin va concerta alături de Orchestra Națională Radio sub bagheta dirijorului Daniel Raiskin, interpretând Concertul nr. 1 în re minor pentru pian și orchestră de Johannes Brahms. Roxana Morar a stat de vorbă cu solistul Alexei Volodin despre evenimentul din această seară.