#ACASĂ - O campanie Radio România Cultural - violoncelistul Răzvan Suma
06 Mai 2020, 10:07
Personalitatile României se alătură campaniei ACASĂ pe care Radio România Cultural o lansează pentru a veni în sprijinul tuturor oamenilor care, în această perioadă, își petrec majoritatea timpului la domiciliu.
Realizator Magdalena Tara. Violoncelistul Răzvan Suma: Este destul de dificil de trecut prin momentele acestea dar, ca muzicieni, avem un avantaj, zic eu, acela că avem partenerul cu noi, avem instrumentul muzical. E un partener de viață tot timpul alături de un muzician. Partenerul meu este destul de greu, pentru că îl car în spate de când aveam șase ani, se numește violoncelul și în aceste momente trebuie să spun că este un partener de nădejde pentru că pe lângă activitatea comună pe care o avem cântând pentru sine, pentru sufletul propriu, încercăm să facem cât mai mult și pentru public, pentru că publicul este din păcate cel mai afectat. Eu cred că vom fi în curând împreună, alături de public, alături de ascultătorii Radio România Cultural și vom trece cu bine peste aceste momente.
Întregul său mesaj poate fi ascultat în înregistrarea audio: