Bogdan Trandafir: Durata de soluționare a unui dosar (de agresiune sexuală asupra unui minor, n.r.) depinde de fiecare caz în parte
![Bogdan Trandafir: Durata de soluționare a unui dosar (de agresiune sexuală asupra unui minor, n.r.) depinde de fiecare caz în parte](https://www.radioromaniacultural.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radioromaniacultural.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F5%2F22%2F43817%2F1716363798d2d2ee31.jpg&w=960&h=540&c=1)
22 Mai 2024, 14:00
”Dacă este un dosar în care s-au recoltat probe biologice, stăm 2,3,4 luni până se analizează probele biologice la IML sau la Institutul Național de criminalistică din cadrul IGPR. La fel, dacă e vorba despre o expertiză psihologică a minorului, poate să dureze de la o lună până la 5-6 luni”, explică, la ”Știința 360”, Comisar Șef Bogdan Trandafir, șeful Biroului Agresiuni sexuale cu victime minore din cadrul Poliției Capitalei.