Marian Coman - „Literatura Dark Fantasy este o formă prin care privind în întuneric, putem vedea lumina din noi. „Fata de Dincolo” este următoarea manga pe care o publicăm.”
![Marian Coman - „Literatura Dark Fantasy este o formă prin care privind în întuneric, putem vedea lumina din noi. „Fata de Dincolo” este următoarea manga pe care o publicăm.”](https://www.radioromaniacultural.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radioromaniacultural.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F4%2F18%2F43287%2Fc177-45db5e2b-1713431949ee54579e.jpg&w=960&h=540&c=1)
18 Aprilie 2024, 12:17
„Dacă ne uităm în literatura română, în basmele populare: „Soacra cu trei nurori”, „Capra cu trei iezi”, toate sunt povești care au o doză sănătoasă de violență. Asta nu ne-a transformat pe noi, copiii din noi, în niște personaje violente, ci ne a învățat ce este binele și ce este răul.” - Marian Coman
Theodor Ineluș a stat de vorbă cu Marian Coman, coordonatorul imprinturilor Armada și Nezumi despre prezența editurii la evenimentul East European Comic Con și a aflat mai multe legat de impactul manga în România, dar și despre viitorul publicațiilor nipone și cum funcționează afectiv acestea.